ASMMMO Ankara bünyesinde sürdürülmekte olan faaliyetler ile beraber serbest muhasebeci mali müşavirlerin yapmakta oldukları çalışmaların çok daha kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmesi ve bu kişilerin çalışma yaşamları esnasında herhangi bir sorunun ortaya çıkmasının engellenmesi hedeflenmektedir. Sivil toplum kuruluşları arasında yer almakta olan SMMMO, kendi bünyesinde yer almakta olan kişilerin haklarını en iyi şekilde gözetmeyi hedeflemekte ve bu hedefleri doğrultusunda da çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Muhasebe odaları arasında yer almakta olan ASMMMO, TÜRMOB tarafından belirlenmiş olan ilkelerin ve kuralların yanı sıra yasaların onlara vermiş olduğu haklar ve görevler çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ankara ASMMMO Ofisi

Pek çok kişinin bildiği üzere muhasebe alanı oldukça zorlu ve dikkatli bir şekilde üzerinde durulması gereken alanlardan bir tanesidir. Öyle ki bu alanda yapılacak en ufak bir hata ile beraber ortaya tahmin edilenden çok daha kötü sonuçlar çıkabilecektir. Dolayısıyla böylesi sorunların ortaya çıkmasının engellenmesi adına muhasebe alanında çalışma yapmakta olan kişilerin mutlaka oldukça ciddi anlamda dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle de son dönemlerde artık muhasebe ile alakalı değişimler tahmin edilenden çok daha ciddi şekillerde kendini gösterir hale geldi. Bundan dolayı da artık muhasebe ile alakalı gerçekleştirilmekte olan çalışmaları mutlaka alanında deneyimli isimlerin yapması gerekiyor. Ankara serbest muhasabeci mali müşavir bünyesinde yer almakta olan kişiler de bu konuda meydana gelmekte olan gelişmeleri takip ederek işletmeler için gerekli olan şartları sağlamayı hedefliyorlar.

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası

Serbest muhasebeci mali müşavirlerin haklarının gözetilmesi adına kurulmuş olan ASMMMO Ankara, aynı zamanda odaya üye olan kişilerin mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmayı da hedeflemektedir. Oda bünyesinde verilmekte olan eğitimler ile beraber serbest muhasebeci mali müşavirler işletmelere en iyi şekilde hizmet vermek ve onların finansal çalışmalarını herhangi bir sorun meydana gelmeden gerçekleştirmeyi de başarmış oluyorlar. ASMMMO bünyesinde herhangi bir sorunun ortaya çıkmasının engellenmesi adına farklı alanlarda çalışmalar yapmakta olan kurullar bulunmaktadır. Bu kurullar ile beraber odanın işleyişi ile alakalı herhangi bir sorun oluşmaması adına gerekli olan adımların tamamı eksiksiz bir şekilde atılarak işleyişin düzenli şekilde ortaya koyulması hedeflenmektedir.